جست‌و‌جو

شرکت مهندسی مثلث سرخ پارس

دوربین های مداربسته با لنز P-Iris

نوشته شده در ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی اصلی, نظارت تصویری

دوربین های جدید شرکت ویوتک از جمله مدلهای IP8151P و IP8162P از نسل جدید لنزها که P-Iris تامیده میشوند استفاده میکنند.

این نوع ار لنزها در دوربینهایی که از سنسورهایی با تراکم پیکسلی بالا بهره میبرند خصوصیات و کارایی ممتازی از خود نشان میدهند. در ادامه به بررسی سیستم های موجود و برتری های این نوع لنز در مقایسه با آنها می پردازیم.

 

کاربرد Iris

ساختار Irisهمانند آنچه در عنبیه چشم انسان وجود دارد، iris ساختاری شفاف با امکان نتظیم میزان نور عبوری که آن را Aperture می نامند است. با فرض ثابت بودن سایر فاکتورها هرچه روزنه ی iris (یعنی Aperture) بازتر باشد میزان نور ورودی و شفافیت تصویر افزایش می باید.

همانطور که مردمک چشم انسان در برخورد با نور شدید کوچک می شود، Iris دوربین هم در صورت وجود نور زیاد باید کوچکتر شود تا تصویر خروجی شفافیت مناسب را داشته باشد. اگر میزان بازی Aperture تغییر نکند تصویر نهایی بسیار روشن می شود و در صورت عدم وجود نور کافی تصویر تیره و غیر قایل استفاده میشود.

میزان بازی Aperture جنبه های دیگری از کیفیت تصویر را نیز تحت تاثیر میگذازد، بازی بیشتر Aperture باعث کاهش وضوح در عمق تصویر میشود. عمق تصویر (Depth Of Field) فاصله ایست که در آن اشیا وضوح مناسب دارند و در دامنه focus دوربین قرار میگیرند. در دوربینهای مداربسته عمق تصویر بیشتر (وضوح بیشتر در کل تصویر) مطلوب است چرا که تصویر در تمام نقاط واضح تر است.

میزان بازی آیریس همچنین بر تیزی لبه ها (Sharpness) در تصویر نیز موثر است، هرچه آیریس کمتر باز شود لبه ها تیز تر میشوند. هرچه بازی Aperture کمتر باشد سطح کمتری از لنز استفاده شده و انحراف نوری لنز کمتر و منجر به تصویری Sharp میشود. البته این پدیده آستانه ای نیز دارد که اگر Aperture کمتر از آن شود تصویر مات (Blur) خواهد شد.

این مشکل در محیطهای خارجی که شدت نور بسیار زیاد است و Aperture به اندازه ای کوچکتر از حد آستانه حود میرسد بوجود می آید. در ابن پدیده نوری که باید روی یک پیکسل از سنسور بیفتد، روی چند پیکسل پخش میشود و باعث ماتی و اعوجاج نوری در تصویر میشود. متاسفانه این مشکل در دوربینهای جدید که از سنسورهای مگاپیکسلی استفاده میکنند بیشتر است چرا که در این سنسورها عموما اندازه پیکسلها کوچکتر است.

مشاهده ادامه مطلب …

۱ دیدگاهشبکه بی سیم وایمکس (WiMax)

نوشته شده در ۱۹ مرداد ۱۳۹۱ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی اصلی, اینترنت, شبکه

imageوایمکس(WiMax) برگرفته از کلمات Worldwide Interoperability for Microwave Access میباشد. یک فناوری ارتباطاتی است که انتقال بی سیم اطلاعات با استفاده از طیف وسیعی از روشهای انتقال را فراهم می کند. از ارتباطات یک نقطه ای به چند نقطه ای تا ارتباطات سیار و دسترسی های سیار به اینترنت. این فناوری سرعتی معادل ۷۲ مگابیت بر ثانیه را بدون نیاز به سیم فراهم می کند. وایمکس بر مبنای استاندارد IEEE ۸۰۲.۱۶ دسترسی بی سیم با پهنای باند بالا بوده و برای اولین بار، نام آن توسط، انجمن وایمکس که در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد، پیشنهاد گردید. این انجمن، وایمکس را به عنوان یک استاندارد مبتنی بر فناوری( last mile ) که می تواند جایگزین خوبی برای ارتباطات باسیم و DSL باشد ، معرفی کرد. موسسات تحقیقاتی به دقت در حال آزمایش وایمکس برای ارتباطات دور برد هستند. نتیجه این فعالیت ها ممکن است منجر به کاهش قیمت هم برای کاربردهای خانگی و هم تجاری شود و یا امکان دسترسی به مکانهایی که از نظر اقتصادی به صرفه نیستند را فراهم سازد .لازم به ذکر است که وایمکس کارایی خود را در تسونامی ۲۰۰۴ اندونزی نشان داد به طوری که تمام ارتباطات با مناطق آسیب دیده، از طریق وایمکس صورت گرفت زیرا همه زیر ساختهای ارتباطی موجود، به کلی تخریب شده بود و امکان ارتباط با بازماندگان از طریق آنها میسر نبود.

مشاهده ادامه مطلب …

۰ دیدگاهتکنولوژی WDR در دوربین های مدار بسته چیست؟

نوشته شده در ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی اصلی, نظارت تصویری

دوربین های دارای قابلیت WDR یا Wide Dynamic Range عموما در سیستم های مداربسته، سیستمهای ویدیویی و بعضی کاربردهای خاص در پزشکی استفاده می شوند.

در بحث استفاده از دوربینها در فضاهای داخلی مشکلی که عمدتا پیش می آید، به اصطلاح ضد نور شدن (Backlighting) می باشد. در این حالت هنگامیکه زاویه دید دوربین دو ناحیه بسیار روشن و تاریک را در بر گیرد (مانند مواردی که دوربین رو به پنجره یا در ورودی باشد)، تصویر سوژه تاریک و تصویر فضای بیرون بسیار روشن و نامشخص دیده می شود. این موارد در فروشگاه ها یا رستوران ها که پنجره های شیشه ای بزرگی دارند معمولتر است.

تفاوت تصویر WDR و بدون WDR

مشاهده ادامه مطلب …

۴ دیدگاهانواع دوربین مداربسته تحت شبکه (IP Camera)

نوشته شده در ۶ آبان ۱۳۹۰ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی اصلی, شبکه, نظارت تصویری

انواع دوربینهای مداربستهدوربین تحت شبکه را می توان ترکیبی از دوربین و کامپیوتر در یک واحد دانست. واحدی شامل: چیپ فشرده سازی، سیستم عامل، وب سرور (Web Server)، یک FTP Server، سیستم ارسال و دریافت ای-میل (Email Client)، سیستم مدیریت آلارم (Alarm) و بسیاری سرویسهای دیگر. دوربین تحت شبکه برخلاف وب کم ها (Web camera) نیاز به اتصال به کامپیوتر ندارد؛ دوربین تحت شبکه به صورت مستقل عمل کرده و مانند یک رایانه مستقیما به یک شبکه کامپیوتری متصل می شود. می توان آن را هرجایی که ارتباط شبکه چه “با سیم” و چه “بی سیم” موجود باشد قرار داد. دوربین تحت شبکه با تصویربرداری و ارسال زنده تصاویر، امکان مشاهده تصویر برای افراد مجاز را چه در محل و چه در فاصله های دور فراهم میکند؛ به این ترتیب امکان ذخیره و مدیریت تصاویر بر بستر شبکه های مبتنی بر IP برای این افراد فراهم می شود.

مشاهده ادامه مطلب …

۲ دیدگاهتقویت سیگنال شبکه بیسیم، افزایش کارایی ارتباط WiFi

نوشته شده در ۱۲ شهریور ۱۳۹۰ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی شبکه

WiFi Logoآیا با ارتباط شبکه بیسیم خود مشکل دارید؟ آیا می خواهید قدرت و کیفیت سیگنال بیسیم WiFi مودم ADSL یا Router خود را در خانه افزایش دهید؟

بعضی اوقات وقتی در خانه لپ تاپ خود را از جایی به جای دیگر می برید حتما متوجه کم شدن سیگنال وایرلس شده اید. این یعنی شما باید به نحوی کیفیت سیگنال Wireless مودم یا روتر خود را بهبود ببخشید، برای انجام این کار راههای زیادی وجود دارد که با انجام دادن آنها می توانید سرعت اینترنت و دانلود خود را بیشتر کنید.

مشاهده ادامه مطلب …

۴ دیدگاهNAS یا منبع ذخیره متصل به شبکه چیست؟

نوشته شده در ۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی شبکه

تصویر یک منبع ذخیره ی متصل به شبکه NASNAS یا منبع ذخیره ی متصل به شبکه محلی برای ذخیره فایل ها است که برای سهولت ارائه سرویس به کلاینت ها به شبکه متصل شده است، یا به زبان ساده تر NAS در واقع یک سرور است که تنها وظیفه ی ذخیره اطلاعات و به اشتراک گذاشتن آنها را بر عهده دارد.

NAS با استفاده از یک شبکه محلی مبتنی بر پروتکل TCP/IP امکان افزودن سریع منابع ذخیره ای فقط با اتصـال آنها به یک هاب (Hub) یا سوئیچ (Switch) را فراهم می کند.

NAS هیچ یک از سرویس هایی را که یک سرور در محیطی متمرکز ارائه میدهد در اختیار کاربران قرار نمی دهد. سرویس های نظیر: پست الکترونیک (E-Mail)، اعتبارسنجی یا مدیریت پرونده ها، با این حال امکان افزودن این سرویس ها به صورت جداگانه وجود دارد.

مشاهده ادامه مطلب …

۲ دیدگاهسرعت واقعی اینترنت در کشورهای دنیا

نوشته شده در ۲۲ آذر ۱۳۸۹ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی اینترنت

سرعت اینترنت در دنیا و ایران ارتباطهای اینترنتی در دنیا چقدر سریع هستند؟ سرعت ارتباط اینترنت در ایران چقدر است؟

در این نوشته به بررسی سرعت های واقعی که کاربران (۵۰ کشور با بیشترین تعداد استفاده کننده از اینترنت) برای ارتباط با اینترنت از آن استفاده می کنند پرداخته شده است.

این لیست از چین که با ۴۲۰ میلیون کاربر رتبه ی اول استفاده کنندگان اینترنت در دنیا  را داراست تا دانمارک که با ۴٫۷۵ میلیون کاربر در رتبه پنجاهم قرار دارد را شامل می شود.

این ۵۰ کشور بیش از ۱٫۸ میلیارد نفر از کاربران اینترنت را به خود اختصاص می دهند.

مشاهده ادامه مطلب …

۲ دیدگاهنجات معدنچیان در شیلی با چشم ویوتک

نوشته شده در ۱ آبان ۱۳۸۹ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی اصلی

تصویر از شبکه خبری بی بی سی بالاخره مردم دنیا پس از مشاهده ی تصاویر نجات موفقیت آمیز ۳۳ معدنچی شیلیایی که در معدنی زیر زمین گرفتار شده بودند نفس راحتی کشیدند. این معدنچیان و خانواده های آنها، جان خود را مدیون مهندسانی هستند که در کمترین زمان کپسولی برای انتقال آنها از اعماق زمین به خارج ساختند. در این عملیات بزرگ شرکت ویوتک (Vivotek) هم نقش مهمی ایفا کرد، با قرار دادن یک دوربین تحت شبکه ی ثابت دام مدل FD8134 در کپسول نجات، اپراتورها در سطح زمین قادر بودند که بوسیله تصاویر زنده و شفاف از شرایط و محیط اطراف کپسول، معدنچیان را یکی پس از دیگری با رساندن به سطح زمین نجات دهند. با کیفت عالی HD و حجم کم، مدل FD8134 برای مشاهده ی اپراتورها و ارسال تصاویر به شبکه های بزرگ خبری سراسر دنیا از جمله بی بی سی (BBC) و سی ان ان (CNN) بهترین انتخاب بود.

مشاهده ادامه مطلب …

۰ دیدگاهتاریخچه تصویری مایکروسافت ویندوز

نوشته شده در ۳۱ شهریور ۱۳۸۹ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی نرم افزار

مایکروسافت ویندوز در گذر زمان
ویندوزی که از آن استفاده می کنیم گذشته ای طولانی و درخشان داشته است. آیا می توانید باور کنید که تنها ۱۵ سال از زمانی که ویندوز ۹۵ را روی دیسک های سخت کند و کم ظرفیت قدیمی نصب می کردیم، می گذرد؟

با پیشرفت تکنولوژی و تولید رایانه های سریعتر و پرقدرت تر مایکروسافت هم ویندوز را نسخه به نسخه بهبود بخشید تا جایی که با عرضه ی ویندوز ۷ به گفته بسیاری از متخصصان نرم افزار، در امنیت و پایداری تنه به تنه ی سیستم عامل مکینتاش (Mac OS) بزند. البته با این تفاوت که ویندوز را می توانید روی هر کامپیوتر شخصی شده ای نصب کنید ولی مکینتاش فقط بر روی سیستم های اپل (Apple) قابل اجرا است.

بسیاری از ما حتی ویندوز ۹۵ را به خاطر نمی آوریم، ویندوز ۹۵ در میان هیاهوی رسانه ای دهه ی نود میلادی در ۲۴ آگوست ۱۹۹۵ به بازار عرضه شد. زمانی که گروه راک Rolling Stones همه را به شروع (Start It Up) تشویق می کرد، با آهنگی به همین نام که در مراسم معرفی این سیستم عامل جدید استفاده شد.

خاطرات قدیمی را با تصویر زیر زنده کنید…

مشاهده ادامه مطلب …

۰ دیدگاهطراحی سیستم نظارت تصویری با ابزار جدید Vivotek

نوشته شده در ۸ شهریور ۱۳۸۹ توسط بلاگ مثلث سرخ پارس در دسته ی نظارت تصویری

انتخاب دوربین مناسب برای پروژه های نظارت تصویری معمولا کار مشکلی است. خوشبختانه شرکت ویووتک (Vivotek) که یکی از سازندگان بزرگ این نوع دوربین ها در دنیاست برای تسهیل انتخاب دوربین مداربسته ی مناسب برای پروژه ها ابزار آنلاینی (Design Tool) طراحی کرده است.

با استفاده از این ابزار، کاربران با وارد کردن معیارهای خود، نتیجه ای که با مشخصات مورد نظر آنها هماهنگی کامل داشته باشد دریافت می کنند. سپس امکان مقایسه محصولات با یکدیگر براساس پهنای باند و فضای لازم برای ذخیره سازی تصاویر ضبط شده، نحوه ی تغذیه دوربین و سایر فاکتورها را خواهند داشت. ویووتک همچنین براساس فاکتورهای ورودی، اطلاعاتی در مورد وسایل جانبی که ممکن است لازم باشد نیز ارائه می دهد. این ابزار ضمن معرفی کامل محصولات این شرکت مسلما به صرفه جویی در وقت و هزینه ای که صرف انتخاب دوربین مناسب می شود کمک موثری می کند.

۰ دیدگاه
   
درباره ما شرایط استفاده حریم خصوصی نقشه سایت فرصت های شغلی ارتباط با ما